תמיר הביא איתו את הסימפוזיון "להעיר את החולם ליצור חזון חדש". בעקבות הסימפוזיון, והספר "לאכול בעלי חיים", תמי החליטה שנגמר הזמן ואין זמן אחר להגשים חלומות חוץ מעכשיו. במאי 2011 היא הקימה את אפס, בית, ביריד צבע טרי, כדי להתחיל שיחה על החלום המשותף של התרבות שלנו ואיך מתחילים לחלום את החלום האמיתי שלנו.

רצינו להעמיק וחיפשנו אתרים מהארץ שיהוו השראה, אז מצאנו את האתר של אקטיביזם – שמרכז המון ממה שקורה כאן, ואת העם למען העם שבו סרטים ומידע יחד לשינוי, אסף עושה את בידיים שנותן לנו לקחת את הקיימות בידיים ומעשיר אותנו בעשרות אפשרויות לחיות חיים בני קיימא, חברים טובים מפעילים את הקואופרטיב לאנרגיות מתחדשות ששם לעצמו מטרה להוביל את משק האנרגיה לדרך בת קיימא תוך קידום מעורבות הקהילה. שומרי הגן הוא ארגון המשתמש במיומנויות חיים של תרבויות האדמה ככלי לחיבור האדם לעצמו ולאחר ולתפקידו במערכת האקולוגית. מכון דש"א - מרכז פעילות לשמירה על משאבי הקרקע והשטחים הפתוחים. יש גם תנועת שמחה - קבוצה של אנשים שהחליטו ליצור אווירה נעימה וקהילתית ברחוב הישראלי. חברינו ממהפכה של אהבה ומנשים קוראות ללדת - אקטיביזם ליצירת חופש בחירה בלידה.

מהעולם התחברנו ל-Story of stuff שבו סרטים מקסימים שמסברים בגרפיקה מצוינת את הבעיות והפתרונות ול-www.nwei.org שנותנים השראה לאנשים לחיות חיים בני קיימא.

קהילות וחברות שגם מהן קיבלנו השראה כוללים את גרינפיס - ארגון מאבקים עצמאי, המשתמש בעימות יצירתי לא אלים כדי לחשוף בעיות סביבתיות גלובליות ולאלץ פתרונות לעתיד ירוק ושליו.  Wiserearth - קהילה מקוונת הכוללת אנשים, עמותות וחברות שעובדת יחד לעולם צודק ובר קיימא, 350.org - בניית התארגנויות חברתיות הפועלות מחוץ למרכזי הכוח הפוליטיים לפתרון בעיות האקלים, Bioneers  - אתר מלא השראה למעבר לחיים על כדור הארץ בצורה המכבדת את מארג החיים, את האחר ואת הדורות הבאים, בעזרת פורום וחומרי לימוד על הפתרונות. Campaign Earth - אתר המציע מגוון רחב מאוד של פתרונות ואפשרויות יומיומיים לעזור לכל אחד "ליצור את ההבדל, צעד אחר צעד" לעתיד נקי יותר, וכמובן, את One Earth - שבו סרטים עוצמתיים ומעוררי השראה.

העמקנו בנושאים החברתיים ופגשנו את המשמר החברתי שדואג לנוכחות אזרחית רציפה ועיקשת בכנסת, מחזקים את בית הנבחרים אל מול לחצי ההון ומזכירים לח"כים שהציבור לא שכח את תביעתו לצדק חברתי, את תנועת עורו ואת מגמה ירוקה המובילים אקטיביזם סביבתי. למדנו ולימדנו במרכז והכשרה לעסקים חברתיים, בית הספר ליזמים בשלבים השונים של בניית עסק חברתי כלכלי. מקום חשוב לקידום הגינות בעסקים הינו אמון הציבור.

אכלנו ונהנינו בבר קיימא, הבר-קואופרטיב החברתי-עסקי, שיתפנו פעולה עם הקואופרטיב "שלנו", השתתפנו במעגל מתנות, קהילה וכלכלה מקומית מעניקה, ותרמנו לפרויקט אגורה -  מערכת שיתוף חפצים מיד שנייה בחינם.

עוד מהעולם www.betterworldshopper.com/idea.html, חלוקת מוצרים וחברות לפי קטגוריות קיימות, www.greenforall.org, שמטרתם הוא עידוד משרות ירוקות לחיים בני קיימא בעולם, Move to Amend - קואליציה של ארגונים ופרטים אמריקנים המחויבים לשינוי השיטה במקום להיות תלויים בתאגידים, Earth Policy Institute, שהיא חברה שעוזרת להוביל את העולם לדרך אקולוגית וכלכלית בת קיימא, Natural Capitalism Solutions, שמטרתם להטמיע עקרונות קיימות בעסקים, ממשלות וקהילות, וחשוב לראות את United for the People , שמרכזים קמפיינים, קהילות ועמותות למען עתיד טוב יותר.

במישור הרוחני נפגשנו עם עמותת תובנה, גוף תומך דרך מדיטציית תובנה - ויפאסנה, עשינו קורסים בתטא הילינג במרחב מאפשר, חווינו את הקורס בנסים, התחבקנו עם אמה, האמא המחבקת.

כמובן, אי אפשר בלי ביקור באשרם במדבר, תרגול בשלושת היהלומים – מרכז להתפתחות אישית דרך הבודהיזם, היכרנו את ה"ברהמא קומאריס" - ארגון רוחני עולמי בישראל ואת אקרופוליס החדשה, שהוא ארגון לפילוסופיה מעשית כדרך חיים.

כדי להתחבר למה שקורה יש Avaaz, שבו קמפיינים של אזרחים ואגודות לפתרונות בעיות עולמיות.

Organic Consumers Association - מחקרים ופעולות לקניות אורגניות ומקומיות מסחר הוגן, בארץ קיימת הטלוויזיה החברתית, שהיא ארגון לשינוי חברתי הפועל כגוף תקשורת אזרחי-עצמאי לקידום סדר יום חברתי בישראל, פרויקט אמת אחרת, המביא חדשות שלא תראו בטלוויזיה.
וכל זה בנשימה אחת, יש עוד כל כך הרבה... ותראו כמה דברים טובים יש לנו בעולם!

 

 

ההשראה שלנו

הכל קשור להכל ואנחנו רק חלק מרשת מדהימה של ידע ופעולה. ניסינו כאן לצייר את מסלול ההשראה וההתפתחות שלנו, דרך הספרים שקראנו, הסרטים שראינו, האנשים שפגשנו והאירועים שחווינו. הדף צר מלהכיל, ובכל זאת אנו מקווים שהמסלול החלקי הזה יכול לספר על הדרך שעשינו ואנחנו עדיין עושים. המסלול האקולוגי שלנו התחיל בעץבעיר - קהילה לאקולוגיה עירונית, המציעה את האפשרות ל"חיים טובים בעיר", כאן תמיר פגש את תמי, הצטרף כחבר לקהילה והתחיל לפעול בה.

 הודעות מהענף...

 

 

~ימי הולדת אקולוגיים לילדים!!!
        לחצו כאן לפרטים
 

~פרוייקט 100 קומפוסטאים  ראשונים בראשון לציון מחפש  בניינים!
להמשך קריאה...