סיור הליקוט

בסיור, שניתן להתאים כמעט לכל איזור, נתוודע אל המגוון המפתיע של צמחי בר אכילים בעיר וְנלמד להבחין בינם לבין אלה, שאינם אכילים. נרסן את החשש מפני סכנות של הרעלה, זיהום או נחשים ונסיר עוד מחיצות בינינו לבין הסביבה המידית שלנו. כמובן, לא נבחל בצמחי תרבות, שייקָרו בדרכנו.

לקראת סיום נכין ממה שליקטנו משקה מחיה-נפשות ניקח אתנו מתכונים קלים ליישום. 
מהו המזון הכי אקולוגי? קל להגיע למסקנה, שמזון, שגדל ללא השקעת משאבּים וַעֲבודה והִגּיע אלינו טרי, מיד עם היקטפו, וּללא שינוע, הוא התשובה. כאלה הם צמחי הבר האכילים, וּמתברר, שרוב צמחי הבר שבִסביבתנו הם כאלה.

כיוון שעלים ירוקים הם הרכיב העיקרי בִתזונה בריאה, וכיוון שמזון מקומי מספק לגופנו את צרכיו בהתאם לאקלים המקומי וְלָעונה, יוצא, שזהו גם המזון הבריא ביותר. לעתים יתמזל מזלנו למצוא גם פירות. צמחי בר אכילים קיימים בִסביבתנו כל השנה.

בחורף וּבאביב,הם מצויים בשפע של ממש. בכל-זאת, רק מעטים מאתנו נהנים ממתנה מופלאה זוֹ וגם כשכן,לרוב זה כקוריוז במהלך טיול ולא כחלק מאורח החיים היומיומי. מעתה כל טיול, או סתם הליכה, ישתפו לא רק את הראייה, השמיעה והריח, כי אם גם את הטעם. מעתה נתקשה להבין, למה לנו לעמוד בתור וּלשלם כדי להשיג אוכל, כשאפשר פשוט לצאת לאוויר הפתוח לטיול של קניות בחינם...

 

לב העיר במשקפיים ירוקות

בסיור הזה נבקר בכיכר ביאליק הקסומה בלב תל אביב, נכיר את ההיסטוריה של תל אביב הקטנה ונעמוד על הקשר האקולוגי בתפישה העירונית התל אביבית. נשלב בסיור היבטים תרבותיים וחברתיים, נכיר צמחי בר למאכל שגדלים לנו ממש מתחת לאף, ונסיים בדירה האקולוגית של תמי צרי מעץבעיר, שם נתפנק עם שייק ירוק ומטעמים אקולוגיים ונכיר אלמנטים מרכזיים בחיי האקולוגיה העירונית העכשווית: קומפוסט, כבוד למים, קהילה ועסקים חברתיים.

לבחירתכם אפשר לכוון את הסיור לכיוון “התרבותי” עם ביקור בבית ביאליק, בית העיר או מוזיאון הבאוהוס.

או לקחת את הכיוון "החברתי" עם ביקור בשוק הכרמל ובגינה הקהילתית של כרם התימנים.

 

מי הכין את האוכל שלי?

 מה אנחנו בכלל יודעים על האוכל שלנומאיפה הוא באמה עבר עליו בדרך?

איך אפשר לשנות את העולם דרך הצלחת?

את היום נתחיל בסיור בשוק הכרמל בתל אביב, נכיר את האנשים שמוכרים את האוכל שלנו- נבין מה הם יודעים עליו, אם בכלל? נבין את ההבדל בין תפוז אחד לתפוז שני ומי נעים יותר לאכול ולקנות.

נטייל בסמטאות כרם התימנים, נכיר פינות קסומות, מקומות אכילה מקומיים, משפחות מעניינות. נראה איך מוצאים אוכל באמצע העיר, ואיפה אפשר לגדל אותו.

נסיים את הסיור בכיכר ביאליק הקסומה, בדירה האקולוגית של עץבעיר. נתיישב לאכול ארוחה מתחשבת- טבעונית, אורגנית ומדהימה ונשוחח על חיים אקולוגיים בעיר ואיך אפשר לחיות אותם בקלות וכיף! נראה איך הבחירות שלנו, הקטנות, היומיומיות הן אלו שמשנות את העולם!- מה אוכלים, מה שותים, איך שוטפים כלים, לאן הזבל שלנו הולך, מאיפה באו הבגדים שלנו והאם אנחנו יכולים לצרוך בצורה נבונה יותר, איך אנחנו מגיעים לעבודה ועוד ועוד...

 

טיול על גלגלים ירוקים וביקור מזין בגינה הקהילתית

נפגש בתחנת היציאה של אופני הסגווי בנמל תל אביב, צורת התניידות אקולוגית שמתאימה לכל אחד, ניסע יחד במסלול נעים וקליל לאורך פארק הירקון, נגיע לשכונת מעוז אביב, שם נבקר בגינה הקהילתית. ברק בן חנן, איש פרמקלצ'ר וממקימי הגינה יספר לנו איך קהילה בונה גינה ואיך גינה בונה קהילה. המשתתפים יריחו צמחי תבלין ותועלת,ילמדו לזהות אותם וילקטו מצמחי הבר למאכל המצויים בגינה בשפע. עמוסים במידע ועלים ירוקים הם יפגשו את תמי צרי ליד שולחן ערוך כל טוב.

תמי תנחה סדנת תזונה מתחשבת שבה נכין פסטו צמחי תבלין מהגינה, שייק ירוק, וקינוח חלבי צימחי. המשתתפים יוזמנו לטעום מהכיבוד שכולו "תזונה המתחשבת" – מזון שנעשה באהבה במיטפח של עץבעיר, מחומרי גלם אורגניים ומקומיים ככל הניתן, מזון חי ומפתיע שהוא חווייה של טעם ותגליות בפני עצמו. תמי תענה על שאלות ותחלק מתכונים.

 

אצא לי השוקה – אקולוגיה עירונית, תזונה מתחשבת ואנרגיות מתחדשות

ניפגש בשוק הפשפשים ונסתובב בשוק לשעתיים שבהן נלמד על הפן ההיסטורי-תרבותי-חברתי של יפו ותל אביב. דרך שימור אתרים, תולדות המיסחר ביפו, ניסתכל על ההתפתחות והעיור של תל אביב יפו, דרך התפוז, המעבר לסחר גלובלי ועד תמונת המצב ביפו היום.

נטבל את הסיור בטעימות של גיבורי תרבות קולינרית יפואית-ישראלית מקומית ונבדוק את המושג "מקומי". נגע בסחר הוגן, גלובליזציה ואקולוגיה אנושית מקומית.

משם נפנה לגן צ'ארלס קלור, שם תפגוש אותנו מפעילה של עץבעיר עם סדנת גלידה מרעננת שכולה על טהרת הפירות והאגוזים. את החשמל לבלנדר יספק פאנל סולרי! השולחן יהיה ערוך בכיבוד אקולוגי, לבחירתכם, מהמיטפח של עץבעיר או זה של אבא גיל (החומוס האורגני). נדבר על אנרגיות מתחדשות – גם של הטבע וגם של האדם! נשוחח על מקומם של עסקים קטנים וחברתיים בעיר הגדולה.

 

טיול מקומי מאוד

אנו רוצים להכיר את המשרד שלכם, לחסוך בנסיעות, ולהתאים את התכנים שלנו למקום שלכם!

איפה המשרדים שלכם ממוקמים? תמיד אפשר למצוא משהו מעניין לעשות, קרוב. נוכל לצאת אפילו לסיור מסביב לבניין החברה! נמצא מקום לשבת בו לכיבוד מתחשב ולשוחח על הסביבה הקרובה שלנו: איך נוכל לפעול בה יותר? ליצור לעצמנו אפשרויות של נשימה מחוץ למשרד במקום ידידותי ומזמין שאיננו בית קפה?

 

סיורים 

גם אתם חושבים כבר בירוק אבל עדיין לא רואים אותו בסביבה? בעיריה רוצים להכיר לתושבים את הירוק בשכונה שלהם? החבר'ה מחפשים טיול ירוק בעיר או מחוצה לה? שואלים את עצמיכם איך להתחיל ליישם?

ל"ענף" יש הצעה! לקחת לכם יום מחוץ למשרד, להתרענן, לשאוף קצת אוויר, ולהחשף למבט חדש על הסביבה העירונית. מבט שיוביל לשינוי תפישתי ראשוני ממנו אפשר כבר להמשיך להטמעת הרגלים חדשים בבית ובמשרד!

אנו מקיימים ימי כיף ירוקים מחוץ למשרד, באיזור הבית, להכרות עם האיזור או בטבע. הסיורים שלנו מתמקדים בתכנים שבהם אנשי עץבעיר מתמחים, ובראשם, אקולוגיה עירונית. אנו תומכים בך בשאיפה להביא לשינוי בסביבת העבודה שלך ומאמינים שהסיורים שלנו יכולים להניע חשיבה מחודשת. המדריכים שלנו הם אנשי אקולוגיה עירונית שחיים ונושמים את העיר ואת האפשרויות לחיים של הרמוניה ואקולוגיה בלב העירוני הסואן! הסיורים שלנו יחשפו את מסיירים למבט אחר על הסביבה העירונית, ויתנו להם כלים שהם יכולים להתחיל ליישם בחייהם בבית ובמשרד.

 

 

 הודעות מהענף...

 

 

~ימי הולדת אקולוגיים לילדים!!!
        לחצו כאן לפרטים
 

~פרוייקט 100 קומפוסטאים  ראשונים בראשון לציון מחפש  בניינים!
להמשך קריאה...