ברמה המוניציפלית אנו נקראים להפחית בפליטת גזי חממה, להגביר את המודעות למחזור, לשנות  את הרגלי פינוי הפסולת שלנו ולפתח תפישה קהילתית, מקומית.


ברמת החברה העסקית אנו מנסים ליצור סביבת עבודה תומכת בעצמינו ובקהילה שלנו, לגלות מעורבות וערבות המבוססים על אמונה אמתית של שיתוף פעולה וערבות הדדית.


ברמה האישית אנו מנסים למצוא את המתנה שלנו, בשביל מה הגענו והתפתחנו למצבנו הנוכחי, איך כל מה שקורה מסביבינו לא גורם לנו בריחה אלא מעורבות וסיפוק.


אז הצטרפות לתנועה הגלובלית לשינוי חברתי סביבתי היא צו השעה. איך נעביר את המסר לתושבי העיר? החברה? ולעצמנו? איך נרתום אותם להנעת שינויים בסביבתם, ולהשתתפות פעילה בפרויקטים שניזום למען איכות הסביבה ולמען הדורות הבאים?


אחרי שש שנים של פעילות שטח ובניית קהילה עירונית אקולוגית משגשגת בתל אביב, עץבעיר שולח ענף כלכלי פורח ומציע לך שפע תמיכה בכל תהליך שינוי שיזמת. אנו רואים בסימפוזיון את אחד הכלים המרכזיים להתנעת תהליכי שינוי בארגונים וקבוצות פעילים, ומציעים אותו בתור פעילות פותחת לכל קורס קיימות.


מהו הסימפוזיון?

הסימפוזיון הוא סדנה דינמית, מאתגרת ומעוררת מחשבה, שבה המשתתפים לומדים מהן האפשרויות העומדות בפניה של החברה האנושית, ומונעים לפרוץ חסמים ולצאת לדרך של מחויבות אישית לשינוי אישי וקהילתי.החוויה משלבת סרטי וידאו ממוקדים , מצגות, הנחייה ודינמיקה קבוצתית.

הסימפוזיון נוצר ב-2005, על ידי ארגון ה-Pachamama Alliance. הוא מוצג ב-60 מדינות, ב12 שפות על ידי יותר מ-3500 מנחים, והניע כבר מאות אלפי אנשים לקדם חזון נועז לחברה אנושית טובה, מתחשבת ומשגשגת. הסימפוזיון משלב את השקפות העולם של תרבויות אדמה ושל טובי המומחים הסביבתיים, יחד עם נתונים חדים על מצב הכדור ומסקנות מחקרים במגוון תחומים. מארג המסרים והנתונים מתגבש לכדי מסר ברור: יש אפשרות לחיים ברי-קיימא, וכל אחד מאיתנו יכול לקחת חלק פעיל ביצירתה!

מנחי הסדנה עברו הכשרה מיוחדת בארץ ובעולם, והם מגיעים להנחיה אחרי שעברו בעצמם שינוי משמעותי בעקבות ההשתתפות בסימפוזיון. ההנחיה מלווה בסרטים של מיטב המומחים, דיונים, שיתופים אישיים של המנחים, עבודה אישית ועוד . בנוסף, כל משתתף מוצא הזדמנות לביטוי אישי וניתנת ההזדמנות לרישות ותמיכה הדדית.

הסימפוזיון נותן את כל הדחיפה וההעצמה שאדם זקוק לה כדי לצאת לדרך של מחויבות אישית לעבודה הסביבתית שבו הוא כבר מעורב, או להוציא אל הפועל פרויקט אישי שהיה רוצה לקדם. משתתפי הסימפוזיון יוצאים עם תחושת שליחות. הדרך שבה הם יממשו את השליחות היא אישית לכל אחד ואחת!

לצפייה בטריילר של הסימפוזיון (מומלץ!)


 

 

רקע:

החברה האנושית ניצבת היום בפני אתגרים גדולים, וכל אחד מאיתנו נדרש לעשות שינויים בתפישת העולם ובהרגלי היומיום,  על מנת שנוכל לא רק לעמוד באתגרים, אלא אף לנצל אותם ליצירת חברה צודקת, טובה ומשגשגת. אין ספק שיש לנו היום הזדמנות יוצאת דופן ליצירת שינוי ואכן, תנועה עולמית לבניית חברה אנושית בת קיימא פורחת בימים אלה ממש.

הסימפוזיון: "מעוררים את החולם - יוצרים חזון חדש"

 הודעות מהענף...

 

 

~ימי הולדת אקולוגיים לילדים!!!
        לחצו כאן לפרטים
 

~פרוייקט 100 קומפוסטאים  ראשונים בראשון לציון מחפש  בניינים!
להמשך קריאה...